Ambasadorzy

Alicja Pasternak

Wirtualna managerka i specjalistka marketingu treści, założycielka marki Biznes Wirtualnie. 

Od pięciu lat pomaga przedsiębiorcom w kreowaniu treści cyfrowych i budowaniu ich osobistych marek.Doświadczenia zawodowe zdobywała w branżach takich jak: HR, IT, szkolenia i facylitacja, edukacja zwinna, design, sztuka i architektura ogrodów. 

Aktywnie uczestniczy w budowaniu platformy dla przedsiębiorców FirmaGO jako moderator i twórca treści. Jest autorką artykułów o minimalizmie i biznesie dla internetowego portalu e-Wenus.

Prywatnie entuzjastka minimalizmu jako postawy życiowej wspierającej ustalanie priorytetów. Fanka polskich powieści historycznych i szwedzkich. Wolny czas spędza aktywnie na spacerach z psem i uprawianiu sportu. Lubi odnajdywać nowe hobby i pasje. 

Temat wypalenia zawodowego jest jej szczególnie bliski z uwagi na osobiste doświadczenia pracy w dużych korporacjach i wyzwania związane z przebranżowieniem.

Katarzyna Romaniuk

Jestem mamą trójki już nie dzieci, w tym osoby w spektrum autyzmu i ADHD, współzałożycielką Komitetu Rodziców Piaseczno. Ponadto mediatorką, pasjonatką NVC (Porozumienia bez Przemocy, Marshall B. Rosenberg) i empatycznego rezonowania (Resonant Healing, Sarah Peyton) oraz neurobiologii, facylitatorką spotkań i grup wsparcia, trenerką szczerej i empatycznej komunikacji na ścieżce do certyfikacji CNVC w społeczności. 

Współpracuję ze środowiskami  Piaseczna i okolic- prowadzę  spotkania z rodzicami, nauczycielami, przedsiębiorcami. 

Jestem też hotelarką, zarządzającą  obiektami hotelowymi i apartamentami pod wynajem, związaną z Grupą Arche od 2002r oraz Fundacją Leny Grochowskiej. Lubię towarzyski taniec z rytmami afrykańskimi- Kizomba, Semba i Bachata, śpiew solowy i chóralny (od stycznia 2016r. śpiewam w sopranach Konstancińskiego Chóru Kameralnego), ruch i sport, spacery z psem po lesie.

Sylwia Łapot

Jako projektantka i prezeska agencji graficznej, jestem głęboko przekonana, że nasza pasja, która daje nam radość i spełnienie, może być jednocześnie źródłem intensywnego stresu i wypalenia zawodowego. W szczególności w branży kreatywnej, gdzie presja na innowacyjność i nieustanne doskonalenie umiejętności potrafi być przytłaczająca, wypalenie zawodowe staje się tematem niezwykle aktualnym i ważnym.

Z tego powodu zdecydowałem się dołączyć do Fundacji Zapobiegania Wypaleniu Zawodowemu. Jako artysta, nie tylko kieruję się pasją, ale także pragnę inspirować innych do odkrywania swoich talentów i dbania o siebie w trudnych momentach. Wierzę, że prawdziwa twórczość wynika z harmonii, w której stawiamy na równowagę między życiem zawodowym a prywatnym.

Zaangażowanie w tę inicjatywę to dla mnie nie tylko osobista misja, ale także odpowiedzialność wobec społeczności zarówno artystycznej jak i młodego pokolenia. Chcę dzielić się swoimi doświadczeniami, swoimi sukcesami, ale także wyzwaniami, z jakimi się spotkałem. Wspólnie z innymi możemy stworzyć przestrzeń, w której będziemy mogli otwarcie rozmawiać o problemach zdrowia psychicznego, dzielić się strategiami radzenia sobie ze stresem oraz tworzyć kulturę wsparcia.

Pragnę, aby każdy miał możliwość twórczego rozwoju bez obaw o swoje zdrowie psychiczne. Moją rolą jako ambasadora Fundacji jest promowanie więzi, które pozwolą nam na wzajemne wsparcie, przypominając, że zadbanie o siebie nie jest oznaką słabości, lecz mądrości. Razem możemy tworzyć środowisko, w którym każdy będzie mógł rozwijać swoje pasje w zdrowy i zrównoważony sposób.